Chuť lásky (2007)

Jeden z príbehov o gréckych bohoch hovorí, že sa nudili a preto vymysleli ľudské bytosti. No stále to nebolo ono, a tak vymysleli lásku. Život už zrazu nebol nudný... Rozhodili sa teda sami si lásku vyskúšať. No a nakoniec vymysleli smiech, aby sa to všetko dalo vôbec vydržať... Horkosladká komédia o skúmaní lásky v každom veku, v každom štádiu a vo všetkých štádiách... Jednej noci prebudí Harryho Stevensona (Morgan Freeman) nočná mora a on sa rozhodne poprechádzať sa. Na detskom ihrisku zbadá dvoch milencov a v tej chvíli narazí na Bradleyho Smitha (Greg Kinnear)... Ten mu začne rozprávať zvláštne príbehy o láske a jej spletitostiach. Stretávame sa s Kathryn (S. Blair), Bradleyho prvou ženou, ktorá ho opustila kvôli inej žene. A Dianou (R. Mitchell), Bradleyho druhou ženou, ktorá sa hodí skôr za milenku ako manželku. Zoznámi sa s Chloé a Oscarom, ktorí snívajú o spoločnom živote ďaleko od svojej minulosti. Stretávame Ester a Harryho, ktorých lásku nenaštrbila ani nedávna životná tragédia... A nasledujeme Bradleyho na jeho ceste za manželským šťastím.

Karamazovci (2008)

Do polského Krakova přijíždí pražský divadelní soubor, aby na alternativním festivalu v netradičním prostoru místních oceláren uvedl jevištní adaptaci Dostojevského románu Bratři Karamazovi. Na pozadí divadelní zkoušky sledujeme nejen příběh nabitý emocemi a řešící otázky víry, nesmrtelnosti a spásy lidské duše, ale i vztahy uvnitř hereckého souboru, svébytně zrcadlící Dostojevského velká témata. Skutečné drama se z jeviště do reality přesouvá ve chvíli, kdy do zkoušky zasahuje osobní tragédie jednoho z diváků...

Film vypráví o jedné krásné, ale chladné lady Sarah Ashley (Nicole Kidman), která z Anglie přijede do Austrálie za svým mužem ? chovatelem dobytka. Podezřívá ho, že ji podvádí s místními domorodými ženami. Její naivní pohled na svět se změní ihned po příjezdu. Setkání s hrubiánským Honákem (Hugh Jackman) je tím nejmenším trápením, které ji v Austrálii potká. Území Faraway Downs, jež vlastní její manžel, patří k poslednímu místu odolávajícímu tlaku monopolu Lesleyho ?Kinga? Carneyho. A pak to přichází? Baz Luhrmann řadí jedno klišé za druhým. Mrtvý manžel, roztomilý maličký australský míšenec, kterému hrozí, že bude odveden do křesťanské misie na převýchovu, opilý, ale hodný účetní, zlý správce statku, velké stádo, ale nikdo, kdo by jej mohl vést, australský šaman stojící v dáli na hoře, začátek druhé světové války v Tichomoří? a hlavně kráska a zvíře v podobě Nicole a Hugha. Cokoliv vás napadne, tam tvůrci "nacpali".
Mysleli jsme, že Země je naše. Byla to chyba. V historii existuje mnoho příkladů střetů civilizací, po nichž ty méně vyspělé zanikly nebo byly zotročeny. V našem filmu jsme těmi méně vyspělými my, lidstvo. Film vypráví příběh mimozemšťana Klaatua (Keanu Reeves), který přicestuje na Zemi s jediným úkolem ? zamezit lidstvu jeho organizovanou sebedestrukci i za cenu nejvyšších obětí. Klaatu chce lidstvu pomoci, otázkou je, zda o to vlastně stojíme. Zatímco on chce jednat se světovými mocnostmi, naším jediným zájmem je zavřít jej do laboratoře a vědecky ho prozkoumat. ??Na útěku z laboratoře ho doprovází astrobioložka Helen (Jennifer Connelly), která spolu se svým nevlastním synem uvízne v Klaatuově poslání.
Tajná dohoda (2008)

Bývalý príslušník Námornej pechoty MacPherson (Val Kilmer) trpí po vojne s Irakom (2003-2005) poúrazovou stresovou atrofiou. Každodennú depresiu mu zmení až telefonát od bývalého spolubojovníka Miguela Silvu (Greg Serano). Miguel mu pripomenie dlh z čias vojny a požiada ho o pomoc s problémami pri stavbe farmy v Arizone. Tak sa MacPherson ocitá v mestečku New Lago na mexických hraniciach a takmer okamžite sa dostáva do sporu so zástupcom spoločnosti United Borders Johnom Rhodesom (Gary Cole), ktorý mesto nielen buduje za peniaze získané z vojnových konfliktov, ale ho aj z väčšej časti vlastní. Rhodes vycíti, že MacPherson môže zničiť jeho autoritu a tak sa ho snaží zbaviť všetkými dostupnými prostriedkami.

Fanaticky zamilovaný (2005)

Lindsey Meeks je pracovitá a úspešná zamestnankyňa jednej firmy. Ben Wrightman je jednoduchým učiteľom matematiky. Obaja si padnú do oka a po čase sa dávajú dokopy. V ich vzťahu je všetko v poriadku. Ben sa zdá byť ideálnym až závidenia hodným partnerom. Všetko je dokonalé. Lindsey však objavuje Benovu posadnutosť týmom Boston Red Sox. Začiatok sezóny znamená v ich vzťahu začiatok nečakaných situácií.

Gembler (2008)

Tommy Vinson (Burt Reynolds) se vzdal hazardního hraní varianty pokeru Texas Hold'em před 20lety. Tenkrát nebyl se svou rodinou, když ho potřebovala, proto manželce slíbil, že už nikdy nebude hrát. Tommy se snaží být spokojený se svou prací, ale při sledování turnaje pokeru v televizi zahlédne Alexe Stilmana (Bret Harrison), který mu připomíná sebe, když byl mladší.

20 rokov po tom (2008)

Je tomu již dvacet let co jaderné exploze málem vyhladily lidstvo. Ti co se zachránili žijí v podzemí a nad pokračováním lidského rodu visí velký otazník. Sarah je obyčejná dívka, která otěhotní ? po patnácti letech je tak prvním člověkem, který by mohl počít další pokolení. Ale dříve než Sarah porodí svého potomka, musí cestovat za hranice Jižního koridoru, přes zakázané pustiny a zdecimovaná města.Pomocí radiostanice se spojí s dalšími co přežili. Bohužel ne všichni mají dobré úmysly. Skupina tak musí nejen stanovit nové hranice, ale také čelit nečekanému zlu a zachránit tak budoucnost lidstva.

Mafiánka (2008)

Z reálného života ?Donnieho Brasca?, Joea Pistona, pochází skutečný příběh Patty Mechiorriové, ženy policisty, ovdovělé v mladistvém věku, která se nakonec nechala zlomit sousedy a začala prodávat pašované cigarety, aby tak mohla dále finančně podporovat své syny. Brzy mezi Patty a Tonym Lupem ?Vlkem? z mafiánské rodiny Columbo dochází k románku, a podnikavá žena, šéfující nočnímu klubu, začíná žít život na vysoké noze. Vše však patří mafii... i její osud. Poté, co přijme nabídku pašovat z Kanady do USA "vyprané" peníze, dostává se do soukolí nebezpečné hry, která může skončit jen jediným... smrtí.

Biela vrana (2008)

Strhující, originální a hořkosladký příběh o zapadnutí, objevování lásky a přijmutí rodiny. Zajímavost: Toni Collette patří k hereckým objevům z Austrálie, které dokázaly zabodovat i v Hollywoodu, a následuje tak Nicole Kidmanovou.optimalizace PageRank.cz
Romanovy stranky
© 2009 - 2011 | WideZone™ | All rights reserved
Romanovy stranky

optimalizace PageRank.cz

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one