Mamma Mia! (2008)

Idylický grécky ostrov, dievča na vydaj, jedna bláznivá matka, traja potenciálni otcovia a nesmrteľná ABBA. Ako sa to rýmuje? Náramne. Divadelnú muzikálovú show Mamma Mia! obsahujúcu všetky zmienené ingrediencie videlo v ôsmich jazykových verziách cez 30 miliónov ľudí. Ich rady teraz geometricky narastú, pretože tvorcovia pôvodného muzikálu sa ?svoje dieťa? rozhodli pojať ako celovečerný film.

Baby Mama (2008)

Úspěšná svobodná obchodnice Kate Holbrook (Tina Fey) upřednostňuje svou kariéru před osobním životem. Čas neúprosně letí, biologické hodiny bijí na poplach, a proto se 37letá Kate rozhodne přivést na svět potomka a stát se svobodnou matkou.. Její plán začíná mít vážnou trhlinu po té, co zjistí, že pravděpodobnost jejího otěhotnění je milion ku jedné. Hnána touho po dítěti, si najde náhradní matku Angie Ostrowiski (Amy Poehler), která brzy otěhotní a Kate se začíná pečlivě připravovat na roli matky. Ovšem ani tentokrát Kate nevyjde skvěle organizovaná strategie. Těhotná náhradní matka se totiž jednoho dne objeví na prahu Katina bytu s kufry. Kate nemůže dopustit, aby její potomek trávil prenatální život jako bezdomovec, poskytne tedy Angie azyl. Tímto okamžikem začínají ty pravé tahanice, biologická matka má totiž poněkud jiné představy o přípravách na příchod vysněného dítěte.

Perníková věž (2002)

Jakub, kterému zahynula životní láska Věra, je přesvědčen, že za její smrt je odpovědný ?boss? oblastního podsvětí přezdívaný ?Pexeso?. Mladík, neustále zápasící s drogovou závislostí, si opatří zbraň a rozhodne se smrt dívky pomstít. Shodou okolností získá Jakub pozvánku na zahajovací večírek Pexesova nočního klubu ZOO a rozhodne se, že svou pomstu uskuteční právě tam. Jeho vtipný a stále ?sjetý? kamarád Radek opatří pro tu příležitost kradené auto. Přestřelka v klubu končí jinak, než si Jakub představoval, a také pátrání po viníkovi Věřiny smrti končí překvapivě. Jakub odjíždí do míst, kde trávil bezstarostné dětství se svou láskou a příběh spěje k osudovému rozuzlení.

Da Vinciho kód (2006)

Príbeh začína v Paríži. Roberta Langdona, uznávaného profesora náboženskej symbológie, prekvapí v hotelovej izbe naliehavý telefonický rozhovor. Správca umeleckých zbierok v Louvri, Saunier bol zavraždený. Vedľa mŕtveho tela polícia objavila záhadnú šifru a požiadala Langdona o spoluprácu. Do pátrania sa zapojí aj nadaná francúzska kryptologička Sophie Neveuová. Obaja sú prekvapení množstvom stôp dômyselne ukrytých v najslávnejších dielach Leonarda da Vinciho, ktoré úzko súvisia s takmer rituálnou vraždou Sauniera. Na svetlo vychádzajú ďalšie záhadné súvislosti, naznačujúce spojenie zavraždeného s tajným spoločenstvom Priorstva Sionu. Dostávajú sa do neuveriteľného kolotoča udalostí, v ktorom nepriatelia bez mien a tvárí sa snažia za každú cenu ich pátranie prekaziť. Pradávne tajomstvo, ktorého zverejnenie by znamenalo prepísanie ľudských dejín, má zostať naveky skryté?

P.S. milujem ťa (2007)

Holly a Gerry patria k tým šťastným manželským párom, ktorým by každý mohol závidieť. Zaľúbení od detstva, vedia si čítať myšlienky a smejú sa aj keď sa hádajú? nikto by si ich nevedel predstaviť inak ako spolu. Kým sa jedného dňa nestane nepredstaviteľné - Gerryho smrť je pre Holly šokom. Pár dní po jeho smrti však od Gerryho dostane list, v ktorom jej dáva rôzne úlohy, aby jej pomohol vrátiť sa späť do života. Po čase dostáva ďalšie a pomocou nich postupne objavuje nový život, ktorý je dokonca zaujímavejší ako ten, ktorý bola nútená nechať za sebou. Niekedy stačí povedať iba MILUJEM ŤA?

Wanted (2008)

Wesley Gibson (James McAvoy) je věčný hypochondr, kterého ponižuje šéf a podvádí přítelkyně. Jeho život jde od desíti k pěti! Vše se mění až ve chvíli, kdy Wes zjišťuje, že jeho brutálně zavražděný otec byl hlavou tajné organizace nájemných zabijáků. Wes se rozhoduje zapojit do výcviku, kterého se ujímá zkušená učitelka Fox (Angelina Jolie). Ze slabé kancelářské myši se pomalu stává člověk s nadpřirozenou obratností a s reflexy rychlými jako blesk. Ale hned s prvním úkolem si Wes uvědomuje, že vzít život druhým je těžké, ale ne tolik, jako najít odvahu a konečně začít řídit ten svůj vlastní!

Breakout (2007)

Atraktívna Foxy patrí vodcovi gangu mladých výtržníkov menom Spirit. Keď si s ňou však začne aj Pulpo, znamená to vojnu medzi ich gangami. V pouličnej bitke je Pulpo ťažko zranený. Česť a pravidlá ulice kážu za žiadnych okolností nebonzovať. Aj keď to znamená odsedieť si nespravodlivý trest v zariadení pre mladistvých kriminálnikov. Breakdancer Nia to vie a správa sa podľa toho. Hnaný pomstou, s pomocou mladej prokurátorky, ktorá sa doňho zaľúbi, utečie z ústavu. Hrozí, že spor speje ku krvavému koncu...

Milionár z chatrče / Slumdog Millionaire (2008)

Mladičký Ind Jamal Malik má jen to nejzákladnější vzdělání a pochází z chudobou prorostlého bombajského slumu, přesto dokázal to, co se před ním nepovedlo ani váženým doktorům či učitelům - v indické mutaci vědomostní soutěže Chcete být milionářem? již zodpověděl otázku za deset milionů rupií a večer jej čeká otázka poslední, hodnocená dvojnásobnou částkou. Malik je teď však vyslýchán policií pro podezření z podvodu. Vypráví proto nekompromisním policistům svůj životní příběh, z něhož nejen výplývá, odkud zná odpovědi na položené otázky, ale odkrývají se v něm i kruté okamžiky jeho dětství, v nichž hrál osudovou roli jeho starší bratr Salim a krásná dívka Latika, do níž se Jamal zamiloval. Film byl volně inspirován románem Q and A od Vikase Swarupa, který u nás vyšel pod názvem Kdo chce být miliardářem.

Podivuhodný prípad Benjamina Buttona (2008)

Film rozpráva príbeh v ktorom muž Benjamin Button po dosiahnutí 50 rokov začne odrazu mladnúť. Zo začiatku sa z toho teší, ale až dovtedy, kým sa nezamiluje do 30 ročnej Daisy. Uvedomuje si, že ich vekový rozdiel nie je veľký. Ale tiež si uvedomuje, že ten rozdiel sa bude stále len zvyšovať a oni od seba odďaľovať. On bude smerovať k teenagerskému veku, ona k starobe. Scenár k filmu napísal scenárista Eric Roth, ktorý dostal Oscara za film Forrest Gump.

Píše sa rok 1939 a Szpilman má 28 rokov. Poľsko je napadnuté nemeckými vojskami, ktoré skoro dorazia aj do hlavného mesta Varšavy. Takmer okamžite sa uplatnia tvrdé reštrikčné opatrenia voči tamojšej židovskej komunite. Szpilman a jeho rodina rodičia, brat a dve sestry žili až doposiaľ spokojným životom, zrazu sú však donútení podriadiť sa krutým a ponižujúcim pravidlám. Okrem toho, že nemajú peniaze na jedlo, musia pod hrozbou prísneho trestu nosiť na ruke Dávidovu hviezdu. Nátlak sa postupne zvyšuje a rodina je na tom čoraz horšie. Musia predať obrazy, striebro, nábytok a nakoniec i Szpilmanovo drahocenné piano. Najväčšou ranou je však rozhodnutie, podľa ktorého majú byť všetci Židia umiestnení do uzavretého areálu, obohnaného vysokým múrom  na miesto, ktoré vstúpilo do dejín ako varšavské geto. Rodina sa presúva do preľudneného centra chaosu, v ktorom teraz živorí pol milióna Židov. Szpilman zarába na živobytie hraním na piano v kaviarni, kde sa schádzajú bohatí obyvatelia geta, kupliari, prostitútky a obchodníci na čiernom trhu. Denno-denne sa stáva svedkom krutostí a nepredstaviteľného utrpenia. Nemci medzi tým začínajú židovských obyvateľov deportovať do pracovných táborov na východe a Szpilman je spolu s tisíckami ďalších ľudí hnaný v ústrety osudnému transportu. V okamihu, keď majú do vozňa nastúpiť, však Szpilmana zachráni židovský policajt. Jeho rodinu ale podobné šťastie nestretne


optimalizace PageRank.cz
Romanovy stranky
© 2009 - 2011 | WideZone™ | All rights reserved
Romanovy stranky

optimalizace PageRank.cz

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one